Eco kůže

Pojmem Eco kůže se souhrnně označují  náhražky od pravé Kůže. Jde jen o Syntetickou úpravu na bázi gumi.  Jmenovaná je zcela umělého charakteru která vypouští nepřirozené FTALÁTY . Materiál je dvouvrstvý s imitací ve svrchní vrstvě bavlněným a syntetickým podkladem ve vrstvě spodní. Vzhledově, strukturou i na omak je často neodlišitelné od kůže pravé, avšak především syntetickou useň je možné vyrábět v rozličnějších barvách. Nedoporučuje se požívavt v dosahu dětí!!!

Ftaláty neboli estery kyseliny ftalové (PAE) představují poměrně širokou skupinu chemických látek. Používají se hlavně jako změkčovadla do plastů (především PVC), jako přísady do kosmetiky, ale také v insekticidech či jako adhesiva.

Ftaláty - Bezpečnost potravin AZ

 

https://www.bezpecnostpotravin.cz/az/termin/92243.aspx

 

Za nízkou cenu kvality z Číny pro levnou výrobu nábytku.

 

Obdobně jen vypadá a od pravé useně je lze rozeznat a jen na první dojem je materiál podobný kůži. Eco kůže jsou neprodyšný a syntetický materiály z gumi jsou to koženky, rovněž se snadno udržují ale  čištění je hodně ničí různými prostředky. Ty to typy koženek kde spadají i Eco Kůže a umělá kůže se čistí jen vodou. Naproti tomu nemají tak dlouhou životnost a vysokou odolnost proti otěru. Jejich cena je však výrazně nižší.

Výhody oproti pravé kůži

  • vzhledově, strukturou i na omak jsou k nerozeznání od pravé kůže

  • lze je vyrábět v rozličnějších barvách

  • Také různé designy - hroší kůže, had, technické struktury apod.

  • výrazně levnější

  • snadná údržba vodou